Jaajo Linnonmaalle oma energiajuoma Dark Energy
Suomen suosituin radioääni Jaajo Linnonmaa on laajentanut toimenkuvaansa juomien pariin. Jaajon reseptoima Suomen edullisin energiajuoma nimittäin tulossa pian kauppoihin. Jaajon omistama MySoda lanseeraa pian uusia makuja valikoimiinsa, ja nyt on vuorossa Jaajon nimikkojuoma Dark Energy.

– Itse olen tyytyväisenä hapottanut limpparit kotona jo vuosia ja tiedän kaikki hyvät jipot, joita himassa hapottamiseen liittyy. MySoda perustettiin vajaa pari vuotta sitten, koska kotihapottajien riesana oli todella korkeat uutteiden hinnat. Me pantiin firma pystyyn ja alettiin kaupata järkyttävän edullisia limukoneita ja säilöntäaineettomia lähes sokerittomia uutteita, Jaajo kertoi Kesälle.
MySodan toinen uusi makutiiviste on Hellapoliisin kanssa yhteistyössä valmistettu juhlajuoma Pink Pommis. Hellapoliisi on jo vuosia ollut Suomen suosituimpia brändejä liittyen arkiseen ruoanvalmistukseen. Viikoittain kymmenettuhannet suomalaiset kotikokit saavat Hellapoliisilta vinkkejä arki- tai juhlaruokien kokkaamiseeen. Hellapoliisi on julkaissut 29 ruokaan liittyvää kirjaa ja toimii hyvin monipuolisesti ruoan valmistuksen parissa.